Treningi dla najmłodszych

Treningi karate dla dzieci z przedszkola

karate dla przedszkolaków

 

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego
Katowice-Ochojec, ul. Jankego 65

wtorek i czwartek 17:30 – 18:30 

 

Dzieci w dzisiejszych czasach, coraz mniej czasu spędzają w ruchu, a coraz więcej w pozycji siedzącej, najczęściej przed komputerem lub telewizorem. W przedszkolu lub szkole dzieci też nie zawsze mają możliwość rozładowania energii, co może powodować niepotrzebne zatargi z wychowawcami i przyklejenie dziecku łatki „rozrabiaki”.

Aby zapobiec wadom postawy dziecka, a także dać możliwość rozładowania energii dziecka proponujemy Państwu treningi karate dla dzieci w Katowicach.

Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych na zajęciach organizowane są różnorodne zabawy ruchowe, które zapewniają kontakt z rówieśnikami i zapewniają świetną zabawę dla wszystkich maluchów.

Na zajęciach oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych a także zabawy dzieci również uczą się dyscypliny, posłuszeństwa a także elementów samoobrony. Poza tym doskonalą swój charakter, uczą się skupienia oraz dążenie do celu jakim jest czarny pas.

 

Podstawowe zasady karate to:

  • doskonalenie charakteru,
  • rozwijanie siły ducha,
  • przestrzeganie zasad etykiety,
  • wystrzeganie się porywczości
  • koncentracja i nauka w szkole oraz w domu
  • pomoc innym
  • umiejętność samoobrony

Powyższe zasady uczą dziecko dojrzałego postępowania. Karate to nie tylko sztuka walki, to także trening samego siebie. Rozpoczęty w dzieciństwie, wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dzieci trenujące karate uczą się panować nad swoimi emocjami, są bardziej cierpliwi i opanowani. Zauważono, że dzieci uprawiające karate mają lepszą koncentrację uwagi i łatwiej przyswajają wiedzę szkolną. Oprócz tego sztuka walki pomaga dziecku właściwie rozwinąć koordynację ruchową. Więcej dzieci dowiedzą i nauczą się na zajęciach.

Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie zainteresowane osoby informujemy, że na pierwszy trening, dziecko najlepiej ubrać w koszulkę z krótkim rękawem i cienkie spodnie z dresu lub spodenki. Podczas treningu dzieci ćwiczą na bosaka, zatem obuwie nie jest potrzebne, za to przyda się chęć do ćwiczeń i dobry humor, oraz pozytywne nastawienie.

Pierwszy trening karate jest darmowy.