Treningi dla dzieci- grupa średniozaawansowana

Karate dla młodzieży Katowice

V Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego

Katowice-Ochojec, ul. Jankego 65
poniedziałki, środy, piątki: 17:30

Uwaga! Zmiana płatności, miesięczny koszt za jedną osobę wynosi 130 zł.

treningi dla dzieci- grupa średniozaawansowan

Karate dla młodzieży

Uprawianie oryginalnego karate umożliwia prawidłowy rozwój fizyczny oraz rozwój charakteru i osobowości ćwiczących. Rodzice wybierają karate ponieważ jest ono bezpieczne, wpływa korzystnie na zdrowie i charakter dzieci i młodzieży.

Prof. Tomasz Karski, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, twierdzi, że: „Karate, dbając o harmonię budowy ciała, przez czynne ćwiczenia chroni narząd ruchu przed wieloma schorzeniami i deformacjami. Jeśli dziecko ćwiczy karate, rodzice mogą spać spokojnie i nie bać się o kręgosłup swojego dziecka! Karate zapobiega skoliozom, karate leczy skoliozy!”.

O wartościach wychowawczych płynących z uprawiania karate nie trzeba przekonywać. Młodzież uczy się zasad obowiązujących w dojo, szacunku do swojego nauczyciela, współćwiczących oraz do samych siebie. Nieustannie pracują na swoim rozwojem, pokonując kolejne kroki do ustabilizowania emocji. Karate dla młodzieży jest bowiem czymś więcej niż tylko kopaniem i uderzaniem -twierdzą psychologowie. Pomagają w kształtowaniu pewności siebie, podnoszą poczucie wartości, uczą stanowczości a także koncentracji (jakże potrzebnej w szkolnej nauce), spokoju i odpowiedzialności.