Treningi dla dzieci

KKS Karate prowadzi na terenie Katowic treningi dla

Aby zapobiec wadom postawy dziecka, a także dać możliwość rozładowania energii dziecka proponujemy Państwu treningi karate dla dzieci.

Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych na zajęciach organizowane są różnorodne zabawy ruchowe, które zapewniają kontakt z rówieśnikami i zapewniają świetną zabawę dla wszystkich maluchów.

Na zajęciach oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych a także zabawy dzieci również uczą się dyscypliny, posłuszeństwa a także elementów samoobrony. Poza tym doskonalą swój charakter, uczą się skupienia oraz dążenie do celu jakim jest czarny pas.
Powyższe zasady uczą dziecko dojrzałego postępowania. Karate to nie tylko sztuka walki, to także trening samego siebie. Rozpoczęty w dzieciństwie, wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dzieci trenujące karate uczą się panować nad swoimi emocjami, są bardziej cierpliwi i opanowani. Zauważono, że dzieci uprawiające karate mają lepszą koncentrację uwagi i łatwiej przyswajają wiedzę szkolną. Oprócz tego sztuka walki pomaga dziecku właściwie rozwinąć koordynację ruchową. Więcej dzieci dowiedzą i nauczą się na zajęciach.