Systema

Katowicki Klub Sportowy Karate zaprasza na zajęcia z Systemy– nowoczesnej techniki realnej samoobrony- do:


Szkoła Podstawowa nr 28
Generała Zygmunta Waltera-Jankego 160, Katowice

wtorek i czwartek godzina od 19:00

Aktualne informacje na temat naszych zajęć można znaleźć na naszym facebooku

Wystarczy chęć, determinacja i otwarty umysł.

Zapraszam na spotkania treningowe. Pierwszy trening bezpłatny!
Witold Korzekwa

Systema- zaprojektowana pierwotnie na potrzeby rosyjskich oddziałów specjalnych stała się obecnie osiągalna dla osób chcących doskonalić swoje parametry fizyczne i psychiczne.

W niektórych kręgach nazywana „ju jitsu pod wodą” ze względu na miękką charakterystykę ruchu podczas wykonywanych technik oraz specyficzną biomechanikę umożliwiającą prowadzenie realnej walki na lodzie, w błocie, na nierównym terenie i w ograniczonej przestrzeni.

Władimir Wasiliew, jeden z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów stylu podkreśla, że  Systema nie naucza technik tylko wykorzystania dynamiki ciała. Idea polega na błyskawicznym, instynktownym działaniu przy zastosowaniu najbardziej naturalnych i prostych ruchów przekładających się na wysoką efektywność oraz względnie krótką krzywą uczenia się.

Podstawową zaletą Systemy jest możliwość dostosowania wariantów treningu i praktycznej obrony do indywidualnych możliwości trenujących. Nie musisz dysponować wielką siłą, wybitną elastycznością, czy ponadprzeciętną odpornością na ból żeby kształcić umiejętności, które mogą zadecydować w krytycznych okolicznościach o Twoim dalszym życiu.

//Witold Korzekwa

Z zawodu lekarz, uprawiający różne style sztuk walki od ponad 20 lat.
Jest instruktorem Systemy oraz Judo, posiada I dan PASW i I kyou w JuJitsu

„…dla mnie Systema to sztuka połączenia samoobrony w najpiękniejszej, miękkiej formie z rodzaju Judo, dorównująca JuJitsu czy Karate w swej skuteczności i różnorodności, a ponadto oparta na biomechanice rodem z medycznych podręczników do Fizjologii” //