Głosowanie w Budżetach

Prosimy o głosy na zadanie o zasięgu podregionalnym
„Bezpieczne miasto- samoobrona dla każdego” – kontynuacja
MBO-0040/P2/20
(Podregion nr2 obejmujący powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy)
w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.
Głosowanie odbywa się w dniach 9-23 września. Swoje poparcie dla projektu można oddać na stronie:
Udział w głosowaniu mogą brać wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego ( głosować mogą również dzieci).
Dziękujemy, za każdy oddany na ten projekt głos. Dzięki Państwa zaangażowaniu, możemy rozpropagować techniki samoobrony, większej liczbie mieszkańców województwa śląskiego.
„Cykl zajęć , na których będziemy pokazywać podstawowe techniki samoobrony. Zajęcia zamierzamy prowadzić w różnych lokalizacjach Katowic oraz miast ościennych (Tychy, Mysłowice)W zależności od zapotrzebowania zainteresowanych, zajęcia będą prowadzone w cyklu pięciu zajęć z samoobrony oraz jednych z kursu pierwszej pomocy .Chcąc uatrakcyjnić proponowane zajęcia dodatkowo w w każdym cyklu zorganizujemy pokaz ze sztuk walk zaprezentowany przez zawodników, którzy od dłuższego czasu trenują sztuki walki. Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu a dla kursantów będą one bezpłatne.”

 

Serdecznie zapraszamy do oddania głosów na dwa projekty w głosowaniu, które trwa od 7 do 20 września w ramach Budżetu Obywatelskiego:

Bezpiecznie w mojej dzielnicy – zajęcia z samoobrony dla każdego w MDK Południe na Kostuchnie: kontynuacja   L21/07/VII

​Zajęcia z samoobrony dla każdego – kontynuacja. W trakcie trwania warsztatów wzmacniamy kondycję fizyczną osób uczestniczących w projekcie oraz pokazujemy im techniki samoobrony, dzięki którym, w sytuacjach niebezpiecznych będą wiedzieli jak się odpowiednio zachować.

Na cotygodniowych treningach stawiamy duży nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe, techniki oddechowe, izometryczne oraz rozciągające, druga część to przekazywanie umiejętności dotyczących obrony osobistej.

W trakcie trwania kursu uczymy również ludzi udzielania pierwszej pomocy, dzięki której zwiększymy pewność mieszkańców jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Uatrakcyjniając zajęcia w ramach projektu przygotowujemy pokazy bardziej zaawansowanych sztuk walki przygotowane przez zawodników. Zajęcia przygotowane są dla mieszkańców Kostuchny i okolic, i będą prowadzone w cyklu cotygodniowym.

Samoobrona dla całej rodziny – kontynuacja   L19/04/VII

​Zajęcia są przeznaczone dla całych rodzin z nastawieniem, że w zajęciach będą uczestniczyć rodzice z małymi dziećmi. Dla rodziców proponujemy zajęcia z samoobrony oraz podstawy z pierwszej pomocy a dla młodszych uczestników w tym samym czasie oferujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami sztuk walki.

Głosować można na:

https://boglosujemy.katowice.eu/

lub w lokalnych punktach.(wykaz jest tutaj)