OBÓZ ZIMOWY 2018 – Węgierska Górka

Zapraszamy wszystkich Senpai na OBÓZ ZIMOWY 2018 – Węgierska Górka

Wyjazd – 28 stycznia 2018   Przyjazd – 3 luty 2018

Atrakcje:

  • pobyt 7 dni
  • treningi karate
  • zabawy na śniegu
  • gry i zabawy – piłka nożna, koszykówka, dwa ognie itp.
  • wycieczki piesze – bunkry, Aleja Zbójników itp.
  • basen
  • kulig
  • zdobywanie szczytu
  • ognisko – pieczenie kiełbasek
  • nauka chodzenia po górach

KOSZT – 890 zł za osobę (transport, pełne wyżywienie, ubezpieczenie)

Dom Wczasowy Na Bukowinie – Do dyspozycji mamy komfortowe, schludne pokoje 2, 3, 4 oraz 5-osobowe z łazienkami, pomieszczenia do nauki i zabawy, góralską wiatę z grillem, miejsce na ognisko oraz boiska do piłki nożnej i siatkówki na hali sportowej. Z wszystkich okien DW „Na Bukowinie” rozciąga się zachwycający widok na panoramę Beskidu Żywieckiego. Pyszna domowa kuchnia oraz regionalny rarytas – wybudowaną w pobliżu Bacówkę, w której można skosztować oryginalnego owczego sera tzw. bunca. Teren Ośrodka jest ogrodzony. Zimą z łatwością dojedziecie Państwo do położonych nieopodal wyciągów narciarski w Węgierskiej Górce, Zwardoniu, Szczyrku, Korbielowie.

Miejscowość – Gmina Węgierska Górka położona jest w południowej części województwa śląskiego. Wchodzi w skład powiatu żywieckiego, bezpośrednio granicząc z gminami: Radziechowy-Wieprz, Jeleśnią, Milówką i Ujsołami. W jej obręb administracyjny wchodzą sołectwa: Cięcina, Cisiec, Węgierska Górka i Żabnica. Pod względem geograficznym gmina Węgierska Górka położona jest w dolinie rzeki Soły na zboczach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Od północnego zachodu otoczona jest rozrogiem Baraniej Góry – Glinne (1024 m n.p.m.), a od południowego wschodu potężnymi ramionami Romanki (1366 m n.p.m.), Lipowskiej (1324 m n.p.m.) wraz z jej odgałęzieniami, tj. Magurą Cięcińską (891 m n.p.m.), Abrahamowem (857 m n.p.m.) i Prusowem (1010 m n.p.m.).

Wycieczki

Aleja Zbójników w Węgierskiej Górce –Powstała ona w 2009 i składa się z sześciu monumentalnych rzeźb o wysokości od 4, 5 do 5 metrów przedstawiających postaci zbójników. Pomysł ich wykonania zrodził się podczas czerwcowego pleneru rzeźbiarskiego. Celem tego zamysłu było pokazanie skróconej historii zbójnictwa na Żywiecczyźnie .Rzeźby ustawione zostały wzdłuż ulicy Zielonej, w pobliżu miejscowego Urzędu Gminy i wzbudzają wśród przechodniów wiele emocji.

Fort Wędrowiec
Gdy w 1938 roku Czechosłowacja została zagarnięta przez Niemcy, dowództwo polskie musiało zadbać o bezpieczeństwo ojczyzny i umocnić jej południową granicę. W ten sposób na tych terenach powstał system fortyfikacji obronnych, m.in. forty Waligóra, Wąwóz, Wyrwidąb czy Włóczęga.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !!!